Drodzy,
projekt na PolakPotrafi zakończył się bez skakania z radości. Jednak nie złamało to naszego ducha walki. Odbudowa Wartości Odżywczych jest zbyt istotna! Przekierowań na konto PRAEKOLOGII odnotowaliśmy ok 44% zebranej kwoty. Dziękujemy!

Wiele z proponowanych nagród będziemy w stanie zrealizować jeśli tylko znajdziemy się w Kutach na cały sezon – walczymy, by tak się stało.
7 maja złożyłem wniosek o dotację w konkursie LGR w Węgorzewie. Pomimo, że fundusze są z programu rybackiego – znaleźliśmy niszę z naszym działaniem i spróbowaliśmy ją wypełnić. Niemal na pewno wniosek zostanie odrzucony, mamy za mało doświadczenia w wypełnianiu takich dokumentów i mieliśmy bardzo mało czasu na przygotowanie, nawet pomimo rewelacyjnego wsparcia pań z LGR Węgorzewo. Otrzymaliśmy kolejną turbo dawkę pozytywnej energii. Od przychylnych projektowi naukowców, pracowników urzędów (RDOŚ Ełk i UG Pozezdrze – gdyby wszystko można było tak załatwiać w urzędach!). Naszą działalnością zainteresowała się też dyrekcja SP w Pozezdrzu. Dziękujemy! Nie spoczniemy. Szukamy kolejnych dotacji, o które możemy wystąpić i metod realizacji planu.

Zamierzamy też publikować od teraz nieco więcej informacji byście na bieżąco wiedzieli o postępach.