Stowarzyszenie PRAEKOLOGIA

O działalności Stowarzyszenia najlepiej porozmawiać w cztery oczy. W tej chwili niewiele się dzieje poza Gospodarstwem z racji nawału prac związanych z m.in. organiczną maksymalizacją wartości odżywczych oraz braku rąk i głów do pomocy – choć to się zmienia i ogromnie mnie to cieszy. W kwietniu Siedzibę odwiedziła przemiła para znajomych z okolic Węgorzewa. Wysialiśmy kilka rzędów konopi (Futura 75 – podział uprawy z przeznaczeniem na susz oraz paździerz).

Możliwości są szerokie – społeczność bardzo pozytywnie reaguje na tematy związane z lokalnym polepszaniem warunków bytowych, żywieniowych. Rozwój świadomości w kierunku – “przede wszystkim – nie niszczyć” to szybkie zmiany wokół nas, w sąsiedztwie.
Jeżeli interesują Cię tematy związane z racjonalnym żywieniem, uprawami, samowystarczalnością energetyczną oraz polepszaniem wspólnego dobrobytu mentalnego – Praekologia potrzebuje wsparcia! W rozkręcaniu kolejnej kooperatywy, przy zakładaniu ogrodów, edukacji minimalizacji konsumpcji nie-lokalnej, uprawach materiałów dociepleniowych, przetwórstwie własnych plonów. A może robisz coś ciekawego? Na stronie znajdziesz radio – tworzę je właśnie po to, byśmy mogli się wzajemnie troszkę powzmacniać. Pisz, dzwoń – czeka na nas wiele pięknych przygód!

Regulamin z zarysem działalności Stowarzyszenia oraz deklaracja członkowska poniżej.

Obowiązkowa składka członkowska: 6 zł / rok.

Siedziba Stowarzyszenia jest zasilana w sezonie niemal w 100% ze Słońca przedmiotami w większości z przynajmniej drugiej ręki. Zużycie energii od maja do września – ok 50 KWh / m-c. 4 panele, inwerter, ładowarka, 6 akumulatorów. Przyczepa ma zasilanie od 4 sezonów. Ta strona została stworzona bez udziału paliw kopalnych. Tym podobne ciekawostki – na miejscu – najlepiej porozmawiać na żywo!

Podziel się tą stroną: